Najważniejsze informacje o JAMstack: w jaki sposób strony JAMstack zapewniają niewiarygodne prędkości

Witryny JAMstack prezentują zawartość z prędkością błyskawicy. Poniżej opiszemy dlaczego wyróżniają się one na tle tradycyjnych systemów CMS.

6 min read

Speed

Zespół ds. treści Cobiro

Streszczenie:

W tym artykule pokażemy, w jaki sposób podejście JAMstack pomaga właścicielom stron internetowych na całym świecie czerpać korzyści z rozwiązania oferującego lepszą i szybszą interakcję z witryna . To jest już czwarty artykuł z naszej serii opisującej czym jest JAMstack. Przeczytaj również nasze pozostałe artykuły, na tema:podstaw, bezpieczeństwa, oraz stabilności.

Twoja przygoda online zaczyna się od szybkiej witryny internetowej

Każda firma potrzebuje profesjonalnej strony internetowej, a Twoi klienci oczekują, że będzie ona szybka i intuicyjna.

Przy obecnej mnogości dostawców stron internetowych, wyjątkowo trudno może być znaleźć tego właściwego. Czy powinieneś wybrać platformę, która w uproszczony sposób pozwala na publikowanie treści, czy jednak warto wybrać coś bardziej zaawansowanego? Jeśli nie jesteś ekspertem w zakresie programowania, hostingu, konserwacji, bezpieczeństwa i SEO, nie ma się co wstydzić, jeśli już czujesz się zdezorientowany.

 

Dzięki JAMstack, proces budowania strony internetowej został całkowicie uproszczony. Co więcej, pokonuje tradycyjne platformy CMS pod względem szybkości działania, dzięki swemu innowacyjnemu podejściu.

Dowiedz się jak uzyskać spersonalizowaną domenę internetową za darmo z Cobiro.

Czym jest JAMstack?

Omówiliśmy już podstawy, we wcześniejszych artykułach, ale oto jeszcze raz krótkie podsumowanie.

JAMstack to nowoczesny sposób budowania stron internetowych, które zapewniają lepszą wydajność. Skrót “JAM” pochodzi od języka JavaScript, interfejsów programowania aplikacji (API) oraz znaczników (Markup).

Witryny budowane w oparciu o JAMstack w mniejszym stopniu zależne są od kodu wykonywanego na serwerze, jak również co za tym idzie baz danych i aplikacji z tym serwerem związanych. Zamiast tego treść jest dostarczana bliżej użytkownika końcowego (użytkownika witryny) w postaci statycznych plików HTML. Ponieważ są to statyczne strony internetowe, są one wyjątkowo szybkie.

To może brzmieć skomplikowanie i doskonale rozumiemy, że nie każdy ma czas i zasoby, aby zostać ekspertem od JAMstack i samodzielnie budować wszystko od podstaw. Dlatego stworzyliśmy kreator stron internetowych, który pozwala tworzyć witryny zbudowane na zasadach JAMstack. Jest bezpłatny, bardzo łatwy w użyciu i nie wymaga wiedzy o programowaniu.

Zbuduj swoją darmową stronę JAMstack już teraz.

Dlaczego strony JAMstack są tak szybkie?

W tradycyjnym systemie CMS przepływ pracy wygląda mniej więcej tak: programista tworzy witrynę i wysyła ją na serwer w pobliżu miejsca, w którym znajduje się witryna. Kiedy użytkownik uzyskuje dostęp do strony, każda czynność, którą wykonuje, oznacza przesłanie zapytania do serwera a następnie przesłanie z powrotem do użytkownika wyniku tego zapytania. Dzięki JAMstack zawartość  stron jest statyczna, dostarczana w postaci wstępnie wygenerowanych plików, które są następnie przesyłane za pośrednictwem Sieci Dostarczania Treści (CDN).

Jak działają sieci CDN

Sieci CDN przybliżają witrynę bliżej ją odwiedzających, pliki tworzące Twoją stronę zostają umiejscowione na serwerach jak najbliżej lokalizacji użytkowników. Wraz ze skróceniem tej odległości poprawia się czas ładowania. Ale to nie wszystko. Ponieważ treść została już wstępnie wygenerowana, złożone relacje z aplikacjami i bazami zostają usunięte z równania.

A szybkość strony jest niezbędna dla utrzymania zainteresowania Twoich klientów. Dla zobrazowania: już 2-sekundowe opóźnienie w czasie wczytywania może skutkować wzrostem wskaźnika porzuceń up to 87%. A mniej klientów to mniejsza sprzedaż.

Oczywiście odwiedzający Twoją stronę nie zobaczą, co dzieje się za jej kulisami, jednak doświadczą interakcji z niesamowicie szybko działającą witryną – z czasami wczytywania często poniżej 1 sekundy. Spójrz na strony Leonardo DiCaprio Foundation oraz Pan Macmillan aby zobaczyć co mamy na myśli.

Więcej o darmowym kreatorze stron internetowych Cobiro

Szybka strona internetowa zapewnia poczucie zaufania klientów do Twojego produktu lub usługi dodając do nich odpowiednią dawką profesjonalizmu. Zadowoleni klienci to lojalni klienci więc, jeśli wizyta na Twojej witrynie jest dla nich bezproblemowa, będą bardziej skłonni do powrotu.

Kreator stron internetowych Cobiro to jedyne narzędzie na rynku, które wykorzystuje podejście JAMstack, dzięki czemu możesz mieć pewność, że od samego początku zyskasz korzyści płynące z superszybkiej witryny.

I nie potrzebujesz umiejętności programowania. Nasz kreator posiada wbudowany intuicyjny interfejs „przeciągnij i upuść”, który pozwoli Ci wybierać spośród wielu elementów i projektów i po prostu umieścić je, tam gdzie chcesz, na stronie.

A to nie koniec...

Kreator stron internetowych od Cobiro  jest również przygotowana do natychmiastowego uruchomienia reklam. Po zbudowaniu strony możesz wybrać aplikacje marketingowe, które odpowiadają charakterowi Twojej działalnośći i po prostu dodać je do swojego planu.

Wypróbuj darmowy kreator stron internetowych Cobiro już dziś i zachwyć użytkowników Twoją nową stroną!

People also read