Jak zbudować idealną stronę internetową

Kierując się poniższymi wskazówkami, odkryjesz jak tworzyć ciekawe oraz przyjazne użytkownikom strony internetowe.

3 min read

Jak zbudować idealną stronę internetową

Zespół Cobiro

Jeśli zastanawiasz się nad przeniesieniem swojej firmy do sieci, pierwszym krokiem jest stworzenie nowoczesnej i profesjonalnej strony internetowej. Podsumowaliśmy kilka kluczowych kwestii, o których warto pomyśleć, aby ułatwić pozycjonowanie, strukturyzowanie oraz promowanie Twojej nowej strony internetowej

Zanim zaczniesz

1. Zidentyfikuj swoje cele

Pomyśl o tym, co chciałbyś aby odwiedzający Twoją stronę zobaczyli wchodząc na Twoją stronę. Może być to dokonywanie zakupu albo formularz zapisu do newslettera. Mając to wszystko określone, będzie Ci łatwiej zdecydować jak twoja strona miałaby wyglądać.

2. Zapoznaj się z konkurencją

Zorientuj się co robią inni w twojej branży i zanotuj co ci się podoba na ich stronach internetowych. I co ważniejsze, czy czegoś tam brakuje oraz w jakich aspektach mógłbyś się wyróżnić od nich?

3. Pomyśl o swoich odbiorcach

Weź pod uwagę motywacje twoich odwiedzających i dopasuj stronę do ich potrzeb. Stwórz kilka person klientów i zasymuluj jak ich ścieżka mogłaby wyglądać. To pomoże Ci upewnić się, że tworzysz strony, które dodają jak najwięcej wartości.

Zbuduj szybką i bezpieczną stronę internetową - bez konieczności programowania

Stwórz swoją stronę

4. Prostota 

Użytkownicy oczekują szybkiego odnalezienia tego, czego szukają - bez zbędnego przewijania. Nie musisz się tym zbytnio przejmować - po prostu zacznij tylko od najbardziej niezbędnych stron. Później zawsze możesz dodać więcej.

5. Wybierz najlepszy design

Strona internetowa powinna być wizytówką Twojej firmy. Najpierw pomyśl o odwiedzających Twoją stronę i zdecyduj się na coś, co pasuje do nich. Możesz zacząć od gotowych szablonów, które można personalizować.

Utwórz nowoczesną, spersonalizowaną stronę internetową za darmo

6. Dodawaj piękne zdjęcia

Wybierając odpowiednie zdjęcia możesz poprawić doświadczenia i skupienie uwagi użytkowników Twojej strony internetowej. Używaj jasnych i przykuwających wzrok zdjęć, aby ożywić wygląd i uporządkować zawartość na Twojej witrynie.

7. Twórz angażujące treści

Twój język musi być zrozumiały i zwięzły, zarówno jak i przekonujący oraz skłaniający do refleksji. Mniej znaczy więcej, dlatego musisz upewnić się, że struktura oraz ton tekstu są odpowiednie. Dobrze przygotowana treść jest również ważna dla SEO, pomoże ci to zająć lepsze miejsce w wynikach wyszukiwania.

Przeczytaj o naszych pięciu radach jak pisać angażujące treści

Ostatnie poprawki

8. Twórz efektowne call to actions.

Powinny być klarowne i jednoznaczne na całej stronie - nie powinny stwarzać użytkownikom żadnych wątpliwości. Jednak warto używać ich strategicznie i z rozwagą.

9. Znajdź unikatową domenę

Wybór niestandardowej nazwy dla strony internetowej doda profesjonalizmu twojej firmie.
Wybierz nazwę, która jest krótka i zapadająca w pamięć, tak aby łatwo ją znaleźć. Gdy już zostanie zatwierdzona - nikt inny już nie może jej zająć.

Otrzymaj darmową domenę z Starter Planem Cobiro

10. Przygotuj pod SEO

Strona przyjazna SEO ma zoptymizowane tytuły, nagłówki oraz treść a także aktualne opisy meta. Wyszukiwarki internetowe traktują również priorytetowo prędkość, responsywność mobilną oraz inne czynniki, których prawidłowe ustawienie pomoże zapewnić Twojej stronie wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Sprawdź jaki jest SEO score twojej strony

Dlaczego wybrać Cobiro?

Stwórz piękną stronę lub sklep już w kilka minut. Nasz kreator z funkcją “przeciągnij i upuść” (drag and drop) jest bardzo łatwy w użyciu i nie wymaga umiejętności programowania czy użycia wtyczek. Co więcej, jest zasilany technologią JAMstack - oznacza to niesamowitą szybkość stron i światowej klasy zabezpieczenia od samego początku.

  • Darmowy certyfikat bezpieczeństwa SSL
  • Miliony zdjęć royalty-free
  • Automatyczne skalowanie dla urządzeń mobilnych

Zarejestruj się już teraz

People also read