10 platform no-code, które musisz wypróbować w 2022

Od kreatorów stron internetowych po technologie głosowe, platformy no-code zmieniają sposób, w jaki pracujemy. Wybranie najlepszych może być wyzwaniem, dlatego przychodzimy z pomocą.

Inspiration

5 min read

platform no-code

Zespół Cobiro

Witamy w epoce no-code. W branży, która ma być warta  $47 miliardów dolarów przed 2025 r., z pewnością nie brakuje nowych i ciekawych platform no-code. Przyjrzeliśmy się ofercie i wybraliśmy te najlepsze na 2022 rok.

No-code: szybkie przypomnienie

Mówiąc najprościej, no-code to termin opisujący tworzenie aplikacji cyfrowych bez konieczności programowania. Niezależnie od tego, czy chodzi o tworzenie własnej witryny internetowej, czy automatyzację przepływów pracy, aplikacje no-code demokratyzują sposób pracy poszczególnych osób oraz zespołów.

Dlaczego je uwielbiamy

Platformy no-code pomagają wyrównywać szanse. Dzięki temu każdy ma równe szanse dzielenia się swoimi pomysłami, a wynikami mogą konkurować z najlepszymi. Zapewniają również znacznie szybszy start, co ma kluczowe znaczenie dla firm, które chcą prędko zwiększyć skalę działania.

Czego szukamy

Na rynku nie brakuje platform oferujących funkcjonalność no-code, dlatego radzimy, aby przed rozpoczęciem pracy pamiętać o kilku rzeczach.

Zdecyduj się na platformy, które posiadają zarówno gotowe funkcje umożliwiające szybkie działanie jak i proste, uporządkowane oraz łatwe w nawigacji interfejsy. Warto także zwrócić uwagę na przystępne plany cenowe, zwłaszcza na te które nie pobierają opłat za każdy indywidualny dodatek.

Najlepsze platformy no-code

Oto nasze podsumowanie 10-ciu świetnych narzędzi no-code do wypróbowania w 2022 roku.

1. Cobiro

Cobiro to narzędzie do tworzenia witryn internetowych, stworzone z myślą o projektowaniu, bez konieczności użycia kodu. Jest przeznaczone dla twórców oraz platform, którzy chcą wolności w tworzeniu witryn, bez żadnych przeszkód. Zastanów się co chciałbyś stworzyć, a następnie zaprojektuj to - i opublikuj w zaledwie kilku krokach.

Wbudowany zestaw do tworzenia makiet oferuje miliony kombinacji, a także ogromną bibliotekę w pełni responsywnych szablonów, ikon, obrazów i czcionek. Po opublikowaniu, z łatwością można przejść do wiodących na rynku aplikacji reklamowych Cobiro i zintegrowanej automatyzacji Zapier.

2. Zapier

Połącz i zautomatyzuj zadania z ponad 3000 aplikacji dzięki sprytnemu zestawowi Zapier. Celem serwisu jest usprawnienie procesów, począwszy od automatycznego dodawania każdego nowego klienta witryny do listy mailingowej, czy konfigurowania powiadomień Slack dla każdego nowego zamówienia.

Każdy może stworzyć Zaps czyli zautomatyzowane połączenia między aplikacjami. Ponadto Zapier może się pochwalić tym, że łączy się z większą liczbą aplikacji internetowych niż jakakolwiek inna platforma. Fascynujące w tym narzędziu jest to, że można zaoszczędzić czas oraz zasoby poprzez automatyzację zadań, co jest niezwykle cenne dla rozwijających się firm.

3. AppSheet

AppSheet pomaga zwiększyć produktywność dzięki narzędziu no-code. Firmy i osoby prywatne mogą z łatwością tworzyć aplikacje mobilne i internetowe, wybierając gotowe dane z wielu źródeł, takich jak Arkusze Google, Excel, SmartSheet i SQL.

Po wprowadzeniu danych, twórcy mogą korzystać z wielu funkcji, w tym dostosowywania wyglądu i stylu, dodawania przycisków, aktywacji automatyzacji przepływów pracy i konfigurowania jej do użytku w trybie offline. Gdy wszystko jest już gotowe, można udostępnić innym w celu przetestowania przed opublikowaniem.

4. Markerpad

Markerpad to przede wszystkim usługa i społeczność edukacyjna no-code, z wizją edukowania jak największej liczby osób na temat możliwości budowania z funkcją no-code. Aby rozpocząć wybierz jedną z dwóch ścieżek: Podstawy No-Code lub Specjalizacja w Automacji.

Platforma Markerpad ma ponad 350 tutoriali, 11 000 użytkowników oraz tablicę z najnowszymi ogłoszeniami ofert pracy dla specjalistów no-code. Znajdują się tam również bezpłatne serie podcastów oraz regularne wydarzenia z prawdziwymi case studies.

5. Voiceflow

Czas, aby technologia głosowa wstąpiła na arenę no-code. Voiceflow pomaga zespołom projektować, prototypować i uruchamiać doświadczenia konwersacyjne, a użytkownicy mogą projektować przepływ swojej aplikacji za pomocą intuicyjnego interfejsu typu drag-and-drop (przeciągnij i upuść).

Od chatbotów i niestandardowych asystentów po Alexę i Google, Voiceflow umożliwia tworzenie prototypów i uruchamianie w ciągu kilku minut. Komponenty i przepływy można tworzyć i ponownie wykorzystywać, a zaawansowany system logiczny może pomóc w tworzeniu ścieżek warunkowych, pętli, zmiennych i nie tylko.

6. Cobiro Teams

Cobiro Teams pomaga wykonawcom i agencjom zarządzać wieloma zadaniami klientów z jednego miejsca. Od stron internetowych po kampanie marketingowe, zespoły mogą planować, przypisywać, wykonywać i zarządzać zadaniami — wszystko za pomocą intuicyjnego pulpitu do zarządzania projektami.

Świetną rzeczą w Cobiro Teams jest to, że oprócz dostępu do kreatora witryn Cobiro i wiodących na rynku narzędzi reklamowych, użytkownicy mogą również łączyć się z ponad 3000 innych aplikacji, dzięki wbudowanej integracji z Zapier – pozwala to na centralną obsługę większej liczby zadań niż kiedykolwiek wcześniej.

7. Coda

Coda sprawia, że ​​nawigacja między dokumentami na różnych kartach to już przeszłość. Łączy wszystko w jedną elastyczną powierzchnię i jest używany przez takie firmy jak BuzzFeed, TED i Figma.

Dostępnych jest wiele szablonów ułatwiających rozpoczęcie pracy, od krótkich opisów projektów po strategiczne plany działania. Następnie bloki konstrukcyjne (building blocks) zajmują centralne miejsce, aby móc połączyć wszystko razem. A dzięki wykorzystaniu tych samych danych na różne sposoby, każdy widok można dostosować według preferencji użytkownika

8. Thunkable

Zbuduj potężną, natywną aplikację mobilną z Thunkable. Prosta kanwa typu „przeciągnij i upuść”, komponenty projektowe, łatwe animacje, bloki logiczne i integracje zapewniają wszystko, czego potrzebujesz, aby zbudować świetną aplikację bez wiersza kodu.

Prawdopodobnie najlepszą rzeczą w budowaniu aplikacji na Thunkable jest łatwość jej wdrożenia i opublikowania na Apple App Store lub Google Play Store. Co więcej, wszystkie aspekty zgodności są również zarządzane, co oznacza, że po opublikowaniu nie zmieni się działanie wcześniej utworzonych funkcji

9. SurveySparrow

SurveySparrow pomaga firmom tworzyć wszelkiego rodzaju formularze lub kwestionariusze, od wyskakujących okienek chatbota po klasyczne ankiety satysfakcji. Można je łatwo udostępniać na wszystkich platformach, a wszelkie wglądy są dostępne za pośrednictwem pulpitu nawigacyjnego.

Następnie wykorzystuje technologię no-code do obsługi funkcji integracji i automatyzacji. Istniejące systemy CRM można połączyć za pośrednictwem interfejsu API, a webhook można wykorzystać do przekazywania informacji z ankiet do aplikacji innych firm, co pomaga usprawnić zbieranie danych

10. MailerLite

Zostań ekspertem e-mail marketingu z MailerLite. Ta platforma umożliwia proste tworzenie dynamicznych wiadomości e-mail, dzięki edytorowi „przeciągnij i upuść”. Twórz profesjonalne i atrakcyjne newslettery bez znajomości HTML.

Po zbudowaniu kampanii e-mailowej można ją zoptymalizować, aby poprawić konwersje. Aktywuj testy A/B, dostarczanie według stref czasowych, automatyczne ponowne wysyłanie — i śledź wyniki za pomocą raportów kampanii oraz map kliknięć

Podsumowanie

Od jednoosobowych startupów po zespoły o ugruntowanej pozycji, platformy no-code pomagają firmom przeprowadzać burze mózgów, tworzyć i wprowadzać nowe pomysły szybciej i łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej. Nowe produkty można testować w rzeczywistości, a procesy zoptymalizować już za pomocą kilku kliknięć.

Jednak przy tak wielu ofertach, znalezienie najlepszej może być wyzwaniem. Zarówno innowacyjność, jak i interfejs oraz funkcjonalność muszą być w punkt. Przed rozpoczęciem warto przejrzeć kilka platform, narzędzi i ich plany cenowe.

Leute lesen auch

Starten Sie noch heute kostenlos!

Starten Sie noch heute kostenlos!

Starten Sie noch heute kostenlos!